Projektas „Olimpinis mėnuo“

Antanavo pagrindinės mokyklos pradinės klasės prisijungė prie projekto “Olimpinis mėnuo“. Jis prasidėjo rugsėjo 28 d. ir truko keturias savaites. Projektą atidarėme visi pradinukai vykdami į Kazlų Rūdos „STHL VIRVIŲ PARKĄ“. Ten visi pradinukai aktyviai sportavo.
Pirma savaitė buvo skirta vaikų fiziniam aktyvumui skatinti. Mokiniai vadovavosi mokytojų pateiktomis rekomendacijomis. Pertraukėlių metu darydavo „Ąžuolo“ mankštą, šokdavo „Ąžuolo“ šokį ir kitus šokius. Bėgiodavo stadijone, šokinėdavo šokdynėmis. Mankštindavosi su treniruokliais. Žaisdavo daug ir įvairių judrių žaidimų. Atlikdavo visokiausių kitų mankštos ir judrumą skatinačių pratimų. 2 klasės mokiniai pasikvietė į pagalbą mokyklos specelistę Agnę Barkauskaitę. Kuri mokė visus mus, kaip taisyklingai pasiruošti Šiaurietiškas lazdas ėjimui. Ir kaip jomis vaikščioti. Kai lazdos buvo paruoštos vaikai karu su Agne mankštinosi, kad pramankštinti, apšilti kūną ir raumenis. Tada jau mokė taisyklingai vaikščioti. Vaikams labai patiko praleistas laikas lauke, tyrame ore ir dar išmoko naujo ėjimo būdo su Šiaurietiškomis lazdomis. Tai jiems pakėlė nuotaiką. Buvo labai darbingi kitose pamokose.
Antroji savaitė buvo visa skirta sveikai mitybai. Mokiniai peržiūrėjo visas pateiktas video kuriose gavo daug informacijos apie sveiką mitybą. Patys sveikai maitinosi: valgė obuolius, morkas ir kitus vaisius bei daržoves, gėrė pieną. Kai buvo „Košės diena“ ragavo košių. Kurias gamino mokyklos pavaduotoja V. Staugaitienė ir direktorė A. Aputienė.
Patys mokiniai darė eksperimentus. Tikrino atsineštose panaudotose maisto pakuotėse esančias maistingas medžiagas, jas lygino. Sprendė kurios iš jų yra reikalingos ir naudingos žmogaus sveikatai, kurios žalingos ir jų reikia vengti. Bandė išsirinkti sveikus maisto produktų paveiksliukus ir suklijuoti juos ant lape nupiešto stalo. Kartu gaminome sveiko maisto piramidę.
Trečioji savaitė buvo skirta emocinei vaikų sveikatai. Mokiniai kiekvieną dieną peržiūrėdavo video, kuriame buvo mokoma atpažinti savo jausmus, emocijas. Jas išreikšti, bet kartu ir valdyti, kontroliuoti. Taip pat peržiūrėjo ne vieną video pamoką su olimpiečiais.
Ketvirta savaitė buvo skirta kokybiškam poilsiui ir miegui. Mokiniai peržiūrėjo kiekvienai dienai skirtas video. Pradėjo suprasti, kad norint aukti sveikai tai reikia ne tik sportuoti, sveikai maitintis, atpažinti, išreikšti savo emocijas ir jas valdyti. Bet ir tinkamai ilsėtis. Sužinojo, kad prieš miegą reikia pabūti tyrame ore, pasivaikščioti ar bent išvėditi kambarį. Kad negalima prieš miegą intencyviai sportuoti. Norint, kad poisis ir miegas būtų kokybiški reikia eiti miegoti visada pastoviai tuo pačiu metu. Prieš miegą nežaisti kompiuterinių žaidimų, nežiūrėti filmų, kurie skirti suaugusiems. Miegoti 10 val. Pavalgyti likus dviems valandoms iki miego ir lengai virškinamą maistą. Suprato, kad visur turi būti pusiausvyra. Ir nuo visų šių jau išmoktų dalykų priklauso žmogaus sveikata.
Paskutinę dieną prieš atostogas 2020-10-23 d. pradinukai užbaigė „Olimpinį mėnesį“.
Uždarymas prasidėjo mokinių šokiu, kurį jie išmoko šokti žiūrėdami video. Visi drauge sušoko „Ąžuolo šokį“.
Tada 1-2 klasės mokiniai pasiskirstė komandomis ir žaidė futbolą. 3- 4 klasė buvo jų palaikymo komandų sirgaliai. Po futbolo sekė 3- 4 klasės mokinių kvadrato varžybos. Taip intencyviai pasportavę. Geros nuotaikos kupini visi pradinukai atsisveikinimui sušoko smagų šokį. Visi buvo apdovanoti diplomais. Mes pradinių klasių mokytojos manom, kad mokiniams dalyvavimas šiame projekte buvo labai naudingas. Jie ne tik fiziškai sustiprėjo, bet daug ko ir išmoko. Tai ką pamatė, praktiškai išbandė, patys galės pritaikyti savo gyvenime. Ir augs sveiki ir stiprūs.
Projektą ruošė ir jam vadovavo pradinių klasių mokytojos: Leonora J., Aušra V., Jurgita A.