Šv. Kalėdoms artėjant…

2 klasės mokiniai laukdami šių metų pačių gražiausių švenčių labai daug stengėsi, kad mokyklos aplinkoje, klasėje ir jų šeimose vyrautų šventinė nuotaika.
Tėveliai prisidėjo pinant Adventinį vainiką, kuris papuošė ne tik klasę. Kiekvienas Adventinis rytas prasidėdavo maldele ir išsakant kokius gerus darbus pavykdavo atlikti per praėjusią dieną. Mokiniai sužinojo, kad Adventas trunka 4 savaites ir tamsius žiemos rytus klasėje apšviesdavo žvakelės šviesa ir papuošta žaleskarė eglutė klasės viduryje.
Mokiniai pasigamino adventinį kalendorių, kuriame slėpėsi maža dovanėlė- siurprizas.
Lauke prie Kalėdinės eglutės stovi mokytojos pagamintas nykštukas, o traukinukas veža papuoštas dovanėles. Klasės langus puošia žiemos pasakos karpiniai.
Klasėje puikuojasi gražus bendras klasės mokinių piešinys „Žiemužės grožis“. Medyje sparnelius išskleidę mokinių rankų darbo angelai. Taip pat kiekvienas iš jūros putos pasigamino po bemegenį. Štampavo ir puošė „Kalėdų eglutes“. Piešė piešinius „Medis žiemą“, gamino tėveliams Kalėdinius atvirukus.
O paskutinę dieną prieš atostogas mokiniai stebėjo pasakaites: „Kūčių- Kalėdų pasakaitę“, „Senelis šaltis ir vasara“. Žaidė žaidimus. Mokėsi pasidengti šventinį stalą ir valgė šventines vaišes. Prisiminė kaip švenčiamos Šv. Kūčios. Kas tai per šventė, kiek ir kokius valgius dedame ant stalo? Kiek ir kokios spalvos žvakės turi puošti Advento vainiką? Kad jame būna trys violetinės žvakės ir viena rožinė. Pirmoji- vadinama Pranašo arba Vilties žvake. Antroji- Betliejaus arba visiems skirto išganymo žvake. Trečioj i- Piemenų arba džiaugsmo. Ketvirtoji – Angelų arba meilės.
Gaila, kad mes šiais sunkiais metais galėjome uždegti jas tik dvi. Bet mokiniai išmoko jų reikšmes ir žvakeles pažadėjo uždegti savo namuose ir širdyse.
Prisiminė, kad Šv. Kūčios yra stebuklinga naktis ir jos metu galima nuspėti ateitį ir burti įvairius burtus. Kurių juos išmokė mokytoja. Taip pat aptarėme, kad Šv. Kalėdos tai kūdikėlio Jėzaus gimimo šventė. Gimusį Jėzų aplankė trys karaliai ir jam atnešė dovanų. Vaikai taip pat laukia Kalėdų senelio. Nes vieni rašė jam laiškus, kiti skambino telefonu. Kalėdų senelis tikiuosi juos aplankys namuose. O gal dar bus užsukęs ir į jų rankelėmis išpuoštą klasę ir paliks jiems dovanėlių. Mokinukai paskutinę dieną prieš atostogas savo mokytojos Leonoros Jančiūnienės ir klasės draugų apsuptyje jautėsi pakilios nuotaikos, lūpose švietė šypsenos, o širdelėse džiaugsmo ir laukimo metas. Kad mokiniai patirtų gerų emocijų, gautų įvairios informacijos, žinių tai kartu su jais dirbo ir visko mokė jų mokytoja Leonora Jančiūnienė. Antrokėliai pilnu bagažu žinių, gerų emocijų saugiai savo šeimose lauks pačių gražiausių metų švenčių Šv. Kūčių, Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų.
Straipsnį rašė 2 klasės mokytoja Leonora Jančiūnienė.